Gyászjelentés

Fájdalmas szívvel búcsúzunk munkatársunktól, mentorunktól, Zsuzsa nénitől.

Mély fájdalommal búcsúzunk szeretett kollégánktól Tatár Zsuzsannától, aki hosszan tartó súlyos betegség után október 9-én, életének 59-ik évében itt hagyott bennünket.

Zsuzsa érettségi után, 18 évesen, 1980-ban kezdte pályáját a Pick Szalámigyár óvodájában - a későbbi Kölyöksziget Óvodában - és 31 évig dolgozott itt óvónőként. Munka mellett szerezte meg a felsőfokú óvodapedagógus végzettségét. Több száz gyerek köszönhet neki felejthetetlen óvodás éveket. Számos egykori óvodása évekkel később a kisgyermekét is örömmel bízta Zsuzsa néni kezeire, s biztos lehetett benne, hogy ugyanolyan emberséges, határozott, gondoskodó és kreatív szemléletű nevelésben fog részesülni a gyermek, mint amilyet valaha maga is kapott. Nagyfokú empátiával, együttérzéssel, türelemmel és szeretettel igyekezett nevelni a kicsiket. Folyamatosan képezte magát, mindig újabb kihívásokat keresett. Még korcsolyázni is megtanult, hogy minél több gyermeket megismertethessen a mozgás szeretetével.

2011-től indult el az óvoda mellett a Kölyöksziget Bölcsőde, aminek már az első lépéseit is felügyelte. Kisgyermeknevelő-gondozó felsőfokú szakképesítést szerzett, és a Kölyöksziget Bölcsőde nyitásakor ő lett az intézmény vezetője.

2019-től szintén az ő irányítása alatt született meg a Kölyöksziget család legújabb intézménye, a Mini Bölcsőde, s ettől kezdve mindkét intézményt határozott kézzel és magas szakmai színvonalon irányította.

A 2020-as nyugdíjba vonulás után is visszatért szeretett intézményébe, s 2021 tavaszáig - amíg csak egészsége engedte – bölcsődevezetőként fogta össze a kollégák munkáját.

Tatár Zsuzsanna határozott egyénisége, bölcsessége, emberismerete, munkaszeretete, és fegyelmezettsége nem csak minden kollégájának, de az őt megismerő szülőknek és gyermekeknek is hiányozni fog. Életútja, munkássága, gyermekszeretete, kitartása, mellyel a nehézségeken mindig túljutott, mindannyiunk számára példaértékű.

Búcsúzunk szeretett kollégánktól, nyugodjék békében.

Temetése október 26-án 11 órakor lesz az Alsóvárosi Temetőben.

Pick Gyermeknevelési Alapítvány

Kölyöksziget Óvoda, Bölcsőde, Mini Bölcsőde dolgozói